Beslenme alışkanlıklarınız burcunuzla uyumlu mu?

  • 9 yıl ago
  • 4103 Views
  • 0 0
Beslenme alışkanlıklarınız burcunuzla uyumlu mu?

Artık yediklerimiz yalnızca bizim isteklerimize göre şekillenmiyor. Yaptığımız diyetlerde vücut tipimiz, hangi tür besinlere ihtiyacımız olduğu, kan grubumuz ve burcumuza göre değişiyor. Burç özelliklerine göre beslenme alışkanlığı da son zamanlarda düzenlenmeye başlayan beslenme şekillerinden biri haline geldi. Her burç özelliklerine göre beslenme düzenleri oluşturuyor. Bakalım sizin beslenme alışkanlıklarınız burcunuza uyacak mı?

Koç burcu nasıl beslenmeli?

Koç burçları genel olarak beslenmelerine dikkat ederler yine de hızlı yemek yeme istekleri başlarına sorun çıkarabilir. Abur cubur yemekten büyük keyif alırlar. Oysa bu alışkanlık onlar için ilerde sorun yaratıp sağlık sorunları ortaya çıkarabilir. Koç burçları beslenmelerinde kuru bakliyatlar ve marul, domates, turp gibi salata yapabilecekleri sebzelere ağırlık vermelidirler. Koç burçlarının beslenme yanında bol bol sıvı tüketmeleri de gerekiyor.

İdeal yiyecekleri: Patates, bal kabağı, turp, soğan, kuru fasulye, pirinç, mercimek, domates, karnabahar, marul, yeşil salata, ıspanak, elma, zeytin, ceviz.

Boğa burcu nasıl beslenmeli?

Burcunuz karbonhidratlı ve yüksek kalori içeren besinleri çok seviyor. Fakat ilerde kilo problemi ve çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilecek beslenme alışkanlıklarını terketmelisiniz. Beslenme programınıza balık, deniz mahsülleri ve yeşil sebzeleri eklemelisiniz. Haftada en az iki kez balık tüketmelisiniz. Abur cuburlardan uzak durmalısınız. Yemeklerinizi düzenli aralıklarla yemeniz ve öğün atlamamanız da dengeli beslenmenize önemli ölçüde katkıda bulunur.

İdeal yiyecekleri: İyot içeren besinler, balık ve deniz ürünleri, yumurta, karaciğer, böbrek, buğday, ıspanak, pancar, taze meyve, yeşil salata.

İkizler burcu nasıl beslenmeli?

İkizler burcu hareketli yapısına uygun olarak düzenli bir beslenme programı uygulamaz. Bunun yerine, öğünleri atlamak, geceyarısı yemek yemek yerine atıştırmalık besinler tüketmek bu burca mensup kişilerde bolca görülür. İkizler burçları kemiklerinin zayıf olmaması için öğünlerine tereyağı, süt ve süt ürünleri, balık gibi yiyecekler eklemelidirler. Baharatlı, asitli ve şekerli yiyecekler sorun çıkarabilir. Beslenme programınıza eklemeniz gereken en önemli gıdalar bol vitamin içeren meyve ve sebzelerdir.

İdeal yiyecekleri: Balık, tereyağı, karaciğer, peynir, havuç, elma, portakal, greyfurt, erik, şeftali, üzüm, kuru üzüm, badem.

Yengeç burcu nasıl beslenmeli?

Beslenme biçiminizde bir düzen oluşturmuş olsanız bile duygusal açıdan yaşadığınız değişikliklerin sizi, yağlı, şekerli ve nişastalı besinlere yöneltmesini engellemeniz gerekmektedir. Midenizin hassas olması sebebiyle dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. Vücudunuzun oldukça fazla kalsiyuma ihtiyacı olacaktır. Bu yüzden kalsiyum açısından zengin süt ve süt ürünlerine yönelmelisiniz. Yine kemiklerinizin daha güçlü olması için spor yapabilir. D vitamini ihtiyacınız için bol bol güneşlenebilirsiniz.

İdeal yiyecekleri: Süt, peynir, yoğurt, lahana, domates, salata, marul, taze sebze, yağsız et.

Aslan burcu nasıl beslenmeli?

Aslan burçları beslenmelerine oldukça dikkat eden nadir burçlardandır. Bu yüzden beslenme programlarında değişikliğe gitmeleri yerine, beslenme programlarına çeşitlilik getirecek tercihlere yönelebilirler. Farklı dünya mutfaklarını tercih edebilirler. Bunun yanında kan dolaşımlarına yardımcı olacak sığır eti, karaciğer, tavuk, yumurta, kereviz gibi gıdalar tüketmelidirler. C vitamini içeren meyve ve sebzeleri tercih etmelidirler.

İdeal yiyecekleri: Sığır eti, karaciğer, yumurta, tavuk, süt ve süt ürünleri, havuç, kereviz, elma, şeftali, incir, portakal, greyfurt, limon, badem.

Başak burcu nasıl beslenmeli?

Sağlıklı bir yaşam için yağlı ve ağır beslenme alışkanlıklarından uzak durmanız gerekiyor. Tatlıya ve şekerli besinlere olan düşkünlüğünüzden kurtulmanız gerekmekte. Bunun yerine besin değeri yüksek ve cildinize iyi gelebilecek elma, kavun gibi meyveleri beslenme programınıza dahil edebilirsiniz.

İdeal yiyecekleri: Buğday, çavdar, yağsız et, zeytin, portakal, greyfurt, limon, havuç, kavun, elma, armut.

Terazi burcu nasıl beslenmeli?

Bağışıklık sistemi zayıf olan terazi burçları beslenmelerinde bağışıklık sistemini güçlendirecek ıspanak, kuru üzüm gibi yiyecekleri bolca tüketmeniz gerekiyor. Zayıf kalmak için sık sık diyet yaparak vücut direncinizi düşürmek yerine porsiyonlarınızı küçültmek yoluna gidebilirsiniz. Böbrek sorunları yaşamaya yatkın bir bünyeye sahip olduğunuz için asitli içeceklerden uzak durmalı, bol bol su tüketmelisiniz.

İdeal yiyecekleri: Mısır, bezelye, havuç, semizotu, ıspanak, bulgur, buğday, yulaf unu, elma, armut, çilek, kuru üzüm, badem, fındık.

Akrep burcu nasıl beslenmeli?

Akrep burçlarının deniz mahsüllerinin olduğu ve bol bol salata içeren beslenme programları oluşturmaları sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için büyük bir etkendir. Çünkü kalın bağırsak sorunları ve iç salgı bezleriyle ilgili sıkıntılar yaşayabilirler. Bunun yanında psikolojik olarak kendilerini zorlamamaları tavsiye edilir. Aşırı duygusal durumlar sağlık durumuna olumsuz etki yapacaktır.

İdeal yiyecekleri: Kepekli ekmek, balık ve deniz ürünleri, soğan, yeşil salata, kırmızı turp, taze meyve ve sebze.

Yay burcu nasıl beslenmeli?

Karaciğerlerinin hassas olması pek çok yay burcunda kansızlık, alerjiler ve zaafiyet görülebilir. Bu yüzden yay burçları taze meyve ve sebzeleri kabuklarıyla tüketmelidir. Kemik rahatsızlıklarına karşı kalsiyum içeren besinler tüketmeli, mümkünse arada bir güneşlenmelidirler. Kilo almaya yatkın olan yay burcu grubu insanları küçük porsiyonlara yönelmelidirler.

İdeal yiyecekleri: Çiğ sebze, salata, yeşil biber, patates, kuru kayısı, kuru erik, incir, elma, çilek, armut, nohut, mercimek.

Oğlak burcu nasıl beslenmeli?

Oğlak burçlarının vücutları protein, vitamin ve mineral gruplarına çok ihtiyaç duyar. Beslenmelerinde et, balık ve meyve grubu bu sebeple çok önemlidir. Romatizma ve eklem ağrıları çekmemek için iskelet sistemini gçlendirecek gıdalar almalısınız. Süt ve süt ürünleri grubuna ağırlık verebilirsiniz. Duygusal zorlukların beslenme programınızı etkilemesine izin vermemelisiniz.

İdeal yiyecekleri: Lahana, kereviz, yağsız et, portakal limon, süt ve süt ürünleri, balık, yumurta sarısı, buğday, incir, kayısı, badem.

Kova burcu nasıl beslenmeli?

Vücudunuzun kan dolaşımının hassas olması sebebiyle beslenmenize önem vermelisiniz. C vitamini almak kova burcu için çok gereklidir. Ayrıca vücudunuz sürekli sofra tuzuna ihtiyaç duyar, fakat sofra tuzunu direkt olarak almak yerine tuz içeren besinlerden almayı tercih etmelisiniz. Kova burçları yemek yemeyi sevdikleri kadar, yapmayı da severler. Deniz ürünlerini tüketebilirler.

İdeal yiyecekleri: Deniz ürünleri, kereviz, brokoli, turp, havuç, ıspanak, bal kabağı, elma, şeftali, portakal, limon, greyfurt, nar, ananas.

Balık burcu nasıl beslenmeli?

Balık burçları duygusal olarak sorun yaşadıklarında genel olarak içki almaya yönelirler fakat bu onlar için zararlıdır. Çünkü vücutlarının yüksek proteinli ve düşük şeker içeren beslenme gruplarına ihtiyaçları vardır. Katı diyetler uygulamak, bol sıvı içeren diyetlere göre sizi daha fazla yoracaktır. Kansızlık gibi sorunlar yaşamamak için demir içeren ıspanak gibi sebzeler tüketebilirsiniz.

İdeal yiyecekleri: Karaciğer, sığır eti, yumurta sarısı, beyin, soğan, ıspanak, arpa, kuru fasulye, marul, buğday ekmeği, elma, üzüm, şeftali, limon, portakal, hurma, kuru erik, üzüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir